Koenigsegg

2004 NEJVÝKONNĚJŠÍ MOTOR SVĚTA - 655HP
BSR zahájilo spolupráci s Koenigsegg Automotive AB při vývoji motoru pro model CC8S. Výsledkem této spolupráce byl motor s výstupním výkonem 655 koňských sil při 6700 ot./min. Žádný jiný privátní výrobce motorů nedosáhl takového výkonu! Enormní výkon motoru způsobil pár problémů při nutnosti změření výkonu dle normy EEC 80/1267. Problém bylo najít dynamometr, který by byl schopen takto enormní výkon změřit. BSR tedy zakoupilo Land and Sea motorový dynamometr, který je schopen měřit výkony motorů až do hodnoty 1600 koňských sil! Test výkonu motoru vždy probíhá za shodných podmínek - teplota a vlhkost vzduchu, barometrický tlak, apod. Nad správností měření v tomto testu převzal dohled španělský testovací institut INTA.

BSR testcell running Koenigsegg

2005 NEJVÝKONNĚJŠÍ MOTOR SVĚTA - 806HP
Trh se supersportovními vozy požaduje neustálé zvyšování výkonů. Italský výrobce vozů Ferrari přišlo na trh s top modelem Enzo se stejným výkonem jako Koenigsegg CC8S, a to s šestisty šedesáti koňskými silami. Christian von Koenigsegg (muž v pozadí vozů Koenigsegg) pocítil tlak od Ferrari a zadal inženýrům Koenigseggu a BSR nevšední požadavek: Je čas vyvinout nejvýkonnější privátní motor na světě jedno pro vždy! Výsledkem byl model Koenigsegg CCR s neskutečným výkonem 806 koňských sil! Žádnému výrobci se doposud nepodařilo se vůbec přiblížit takto vysokému výkonu a přitom stále splňovat přísné Evropské emisní normy. Takto úctyhodného výkonu bylo dosaženo mimo jiné neustálým přepracováváním palivového systému s duálními kompresory.

BSR and Koenigsegg


2005 - NEJRYCHLEJŠÍ AUTO SVĚTA - 388KM/H
Koenigsegg se rozhodl ukázat světu co nový model CCR dokáže. V lednu technici Koenigsegg a BSR dorazili na testovací okruhNARDO v severní Itálii. Dosavadní rychlostní rekord 387km/h držel vůz McLaren F1, kterého bylo dosaženo na zcela přímé testovací trati. Bude vůbec možné překonat tento světový rekord na závodním oválu? Na této trati dosáhl vůz McLaren F1 rychlosti "pouhých" 376km/h. Novináři opěvované Ferrari Enzo na této trati dosáhlo "pouhých" 345km/h .... Celý test dozoroval technik BSR Mikael Edstrand. I sebemenší odchylky parametrů motoru mohou mít fatální následky. Po drobných úpravách na šasi vozu dosáhl legendární Loris Biccochi s vozem Koenigsegg CCR nového světového rekordu 388km/h!

BSR developed the engine for CC8S

Zavřít
Zavřít