tuning pro obytné vozy - seriál

tuning pro obytné vozy - seriál

Otázky a odpovědi I.část

Co to je optimalizace výkonu motoru?

Optimalizace s našimi produkty znamená přerogramování řídicí jednotky, která řídí motor pomocí našeho softwaru. Software BSR poskytuje vyšší výkon, vyšší točivý moment a optimalizovaný průběh obou výkonových křivek.

Jak funguje optimalizace motoru? Velice snadno! Jednoduše připojíte naší tzv. PPC jednotku, malé kapesní počítačové zařízení, do diagnostické zásuvky automobilu. Po několika stisknutích kláves je motor optimalizován a vůz je připraven k použití. Diagnostická zásuvka OBD je obvykle pod volantem a je to spojení, které používá autoservis například při odstraňování problémů s vozidlem. Pomocí PPC jednotky pak můžete svůj vůz kdykoliv uvést do originálního nastavení nebo jej znovu přeprogramovat do nastavení BSR, jak často chcete, kolikrát budete potřebovat. Součástí základní ceny tuningového kitu je BSR Záruka na pohonné ústrojí  a BSR Tuning Záruka 

Jaký je rozdíl mezi powerboxy a optimalizací motoru?

Optimalizace motoru BSR se výrazně liší od všech naftových boxů (také nazývaných zásuvkové boxy, powerboxy či přídavné moduly), které jsou na trhu. Takzvané PPC zařízení BSR (malé ruční datové zařízení) optimalizuje softwarové nastavení namísto dodatečného vybavení boxy a kabely v motorovém prostoru, které narušují určité signály pro zvýšení objemu paliva.

V moderním vozidle existují složité řídicí systémy, které spolupracují, aby vše fungovalo co nejlépe. Powerbox ovládá určité signály pro primární účel buď zvýšení doby vstřiku nebo zvýšení tlaku paliva. K tomu dochází, aniž by ostatní systémy řízení vozu tuto skutečnost zaregistrovaly. To znamená, že powerbox řídícímu systému vozidla dodává zkreslené informace a v důsledku toho se řada hodnot a řídicích údajů nesprávně vypočte:

Palubní počítač vozu bude vykazovat příliš nízkou spotřebu paliva

Bezpečnostní systém (ESP) je narušen kvůli nesprávné hodnotě točivého momentu

Automatické převodovky mají nesprávné hodnoty točivého momentu

Snížení točivého momentu při řazení (pro pohodlí a trvanlivost) není zachováno

Regenerace filtrů pevných částic neprobíhá v optimálních podmínkách

Výpočet teploty výfukových plynů je zkreslen

Výpočet servisního intervalu je narušen

Diagnostický systém je narušen .....

.... pokračování příště 

II.část seriálu zde

III.část seriálu zde 

Tuning obytné vozy 

Zveřejněno: 2018-12-20

Zavřít
Zavřít