Průvodce pro správnou volbu, část III.

Průvodce pro správnou volbu, část III.

Jak se správně zorientovat ve světě tuningu motoru? Přinášíme několikadílný seriál, ve kterém se dozvíte vše potřebné pro správnou volbu.

Díl třetí

Které produkty jsou dobré a které tak dobré nejsou?

Než zakoupíte nějaký produkt, chcete vědět, zda splňuje všechna vaše očekávání. Silně doporučujeme vyzkoušet tuningový kit BSR v praxi ZDARMA. Tak budete přesně vědět, co získáte. Ale někdy není možné realizovat ukázku úpravy od BSR, nebo možná vybíráte z tuningových sad od dalších společností a přemýšlíte, která je nejlepší. Pokud hledáte informace na internetu a navštěvujete některá fóra, dovolíme si vás upozornit, že na těchto fórech jsou lidé, kteří se tváří jako odborníci a působí dojmem, že vědí úplně všechno. Ale ve skutečnosti o tom, jak v autě funguje systém řízení motoru, neví vůbec nic. Také některá doporučení na fórech nejsou tak nezaujatá, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale mohou naopak pocházet od společností prodávajících daný produkt. Některé společnosti toho využívají a lákají nereálnými sliby o senzačním zvýšení výkonu nebo snížení spotřeby paliva. Ale existuje pár jednoduchých věcí, které si můžete ověřit, a které od vás nevyžadují žádné technické dovednosti. Potřebujete pouze vědět, na co se máte zaměřit, a použít zdravý selský rozum. Většinou stačí zapátrat, jak zkušená společnost je, co může nabídnout a jak vyvíjí své produkty.

Společnosti bez špičkových znalostí

Přestože to může znít neuvěřitelně, řada tuningových společností prodávajících zvýšení výkonu nemá ani vybavení potřebné pro měření výkonu motoru nebo měření akcelerace. Jejich údaje o výkonu jsou zcela vymyšlené. Možná se jen projedou kolem bloku a pokusí se odhadnout zrychlení nebo opisují od konkurence a podle toho upravují své údaje. Pokud společnost dokáže poskytnout fakta pouze v podobě standardního výkonu od výrobce vozu v kombinaci s vlastními hodnotami po úpravě, hrozí značné nebezpečí, že nebylo provedeno vůbec žádné měření a veškerá čísla jsou vymyšlená.

Boxy pro vznětové a boxy pro zážehové motory

Existuje celá řada tuningových společností, které si od dodavatelů třetí strany pořídí „univerzální“ boxy pro vznětové motory, nalepí na ně barevné samolepky se svým logem a prodávají je jako vlastní produkty, které jsou údajně tím nejlepším pro vás a vaše auto. Informujte se prosím o všech těchto boxech dříve, než si nějaký koupíte. Naprosto chápeme, že existuje trh s levnými produkty pro některé typy vozidel. Ale instalovat univerzální box do auta, jehož stáří nedosahuje 15 let nebo které stojí spoustu peněz, to pochopit nedokážeme. Všechny tyto boxy oklamávají řídící systémy auta, takže řada důležitých funkcí může například přestat fungovat správně; omezení točivého momentu při nižších rychlostních stupních a u samočinných převodovek také při přeřazování jednotlivých rychlostních stupňů, systém ESP dostatečně neomezuje výkon motoru v kritických situacích, diagnostické a servisní funkce jsou špatně vypočítávány, palubní počítač špatně vypočítává spotřebu paliva atd. Je to moderní a pokročilá technologie? Ne, vůbec ne. Je to zastaralá nesofistikovaná technologie plná kompromisů!

Levné nesmysly stažené z internetu

Občas se doslechneme o nějakých borcích s notebooky bez hlubších znalostí o optimalizaci softwaru, kteří si z internetu stáhnou soubory, nedostatečné tuningové nástroje a pomocný software, a poté před supermarkety ve svém okolí nabízí neprofesionální úpravy. Většina z toho jsou nesmysly. Na tuningu auta pomocí notebooku není nic špatného. Ale musíte se zeptat sami sebe: Kde je jeho profesionální vývojové oddělení? 

Tuning vyvinutý od kancelářského stolu

Některé společnosti vyvíjí své tuningové sady od stolu v kanceláři, aniž by měli auto fyzicky k dispozici. Z pochopitelných důvodů není možné vyvinout dobré tuningové produkty, pokud auto prostě nemáte! Pokud chce společnost vyvinout upravený software pro vaše vozidlo na dálku a posílá vám různé softwary, abyste je vyzkoušeli, obraťte se raději na někoho, kdo tomu rozumí.

Upravené mapování pro neupravená auta

Občas se doslechneme o společnostech, které nabízí na míru upravené mapování řídící jednotky motoru pro auta, která přitom vůbec upravená nejsou – auta vybavená pouze originálními mechanickými díly z výrobního závodu. Moderní auta jsou vyráběna s minimálními tolerancemi a bez jakýchkoli skutečných odchylek, s kterými by se dalo počítat. Na míru upravené mapování řídící jednotky pro sériová auta je často podvod. Zákazník si myslí, že získává něco velmi speciálního – upravený software vyvinutý pouze pro něj. Ale pokud je tento software tak úžasný, proč je nabízen pouze jemu a ne všem zákazníkům?

Jaká je tedy celá pravda?

Čtěte zde: Průvodce pro správnou volbu. Tuning motoru. Chiptuning. Performance 

Tuning je vášeň. My jsme tuning. My jsme BSR. Vaše BSR

#bsr #bsrtuning #tuning #performance #chiptuning #lowered #eibach #jizdasnu #tuningbezpecne #bsr_performance_cz #bsrperformance

Zveřejněno: 2020-03-11

Zavřít
Zavřít